Hakkımızda

Biz Kimiz?

Hakkımızda

Öncelikle şunu bilmenizi isteriz ki; Albatros’a gelen her çocuk mutlu ayrılır. Bunu garanti ediyoruz.

Bizler de sizler gibi Disleksili çocukların anne-babasıyız ve sahada yaşanan tüm sorunları sonuna kadar yaşamış aileleriz. Bu nedenle sizlerin kaygı, düşünce ve sorunlarınızı çok iyi bilen, evimizde ve çocuklarımızda yaşamış bireyleriz.

Sizlerin beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda Albatrosumuzu açmış bulunuyoruz.

Neden Albatros?
Albatros Özel Eğitim, 2016’dan günümüze, 5 yılı aşan yolculuğu boyunca Öğrenme Güçlüğü alanında Türkiye’de pek çok anlamda sorumluluk alarak rakiplerinden ayrışmayı başardı ve her zaman ilklerin öncüsü oldu.

Türkiye’de Sadece Disleksili çocukların kabul edildiği ilk Özel Eğitim Merkezinin kurulması, Multidisipliner yaklaşımla müdahale, Stk, Kamu ve Üniversitelerle ortaklıklar yparak projeler geliştirmek, frenchise ile iyi uygulamaların yerele aktarılması, Bilimsel çalışmalar için laboratuar olmak, Disleksi alanında yayınlar, ölçekler ve materyaller çıkarmak gibi pek çok ilki gerçekleştirdi.

Alanda lider STK’lar olan Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği, Türkiye Disleksili Çocuklar Vakfı ve Türkiye Disleksi Meclisinin tam desteğini alan, Gazi Üniversitesi Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi gibi ülkemizin motor gücü olan Üniversitelerinin desteğini alan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile kendi yerleşkesinde Türkiye’nin ilk “Kamu Spotunu” çekerek on binlerce aileye “yalnız olmadıklarını” hissettirmiş, onlara hizmet vermek için de binlerce merkez açılmasına vesile olmuştur.

Albatros Ülke Çapında
2019 itibarıyla franchise vermeye başlayan Albatros, Ankara Ümitköy’de bulunan Genel Merkez haricinde Antalya, Balıkesir, Bolu, Bursa, Edremit, Gaziantep, Konya, Sakarya, Samsun’da hizmet vermektedir.
Albatros Topluluğu ticari yaklaşımı reddeden, eğitim odaklı yapısı ile Türkiye ve Avrupa’da örnek oluşturmuş, üniversiteler ve çatı örgütlerde sempozyumlarda konu olarak işlenmiş, Yarattığı istihdam ile alanda Türkiye’nin en büyük gruplarından biri olmuş, Türkiye’nin en çok Ergoterapist ve Özel Eğitim Öğretmeni istihdam eden topluluğu olarak ülkemize gurur kaynağı olmuştur.
Alanda konsolide rekabet koşullarını sunan ve temel avantajlarıyla lider pozisyonda olan Albatros, eğitimini tamamen Bilimsel karşılığı olan ve geçerlik güvenirliği yapılmış araçlarla yapmakta, faaliyetlerini de uluslararası standartlarda kurumsal yönetim, aile memnuniyeti, sürdürülebilirlik ve toplumsal sorumluluk anlayışı ile yürütmektedir.
Ülke çapında yaklaşık 2500 Özel Eğitim kurumu arasında her zaman farklı bir duruş sergileyen, kurulduğu günden beri FARKLI BİR EKOL YARATAN Albatros; alanda Türkiye’nin en büyük Topluluklarından birisi olarak, gelecekte de tüm paydaşları için değer yaratmaya devam edecektir…
Okulumuzdan Kareler

Galeri